Zero Trust Segmentasyon için Illumio Tercih Etmenin 10 Nedeni

Zero Trust güvenlik stratejisini benimsemiş bir çok kuruluş, siber tehditlere karşı güvenlik stratejilerini güçlendirmek amacıyla Zero Trust Segmentasyon'a yöneliyor.

Mikrosegmentasyon olarak da adlandırılan Zero Trust Segmentasyon (ZTS), saldırıların ve fidye yazılımlarının hibrit saldırı yüzeyi üzerinde yayılmasını sürekli olarak görselleştirerek, yalnızca istenen ve gerekli iletişimi sağlayan ayrıntılı politikalar oluşturur ve saldırı sırasında yanıltıcı hareketi proaktif olarak veya otomatik olarak sınırlayarak sızıntıların yayılmasını engeller.

Illumio -ZTS

Illumio'nun gelişmiş bir Zero Trust Segmentasyon deneyimi sunmasının 10 yolu:

 1. Öngörülebilirlik

Illumio ajanı Inline modda çalışmaz, yüklü olduğu İşletim sisteminin güvenlik duvarını programlar ve ilgili güvenlik politikalarını uygular. Diğer satıcılar ise inline trafiğe dahil olan ve ayrıca güvenlik duvarı işlemlerini gerçekleştiren aktif olmayan çözümler kullanır.

Maalesef bu tür bir çözüm, ajan başarısız olduğunda öngörülemez olabilir, uygulamaların aniden bozulmasına veya daha da kötüsü hiç güvenlik politikasına sahip olmamalarına neden olabilir. Illumio çevrimdışı ajanları kriz anında dahi sistemde kalır. Bu sayede kesintisiz iş sürekliliği ve güvenlik sağlar.

Uç noktalar için sunduğu çözümde ise sadece kurumsal ağlarda çalışan rakiplerinin aksine kurumsal ağın içinde ve dışında çalışır. Bu özelliği sayesinde uç noktalarda politika oluşturmadaki sınırları ortadan kaldırır.

 1. Uçtan Uca Uygulama Görünürlüğü

Illumio'nun uçtan uca uygulama bağımlılık haritaları, ağdaki tüm iş yüklerinin detaylı bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Bu, güvenlik durumunu iyileştirir ve saldırılara hızlı yanıt verme kapasitesini artırır.

Zero Trust Segmentasyon ile politikalarınızı her yerde etkili kılabilen politikaları tanımlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

 1. Karmaşıklık Yerine Basitlik

Hızlı değer elde edin!

Illumio'nun hafif mimarisi, hızlı başlangıç ve esnek etiketleme sistemi, kuruluşlara segmentasyon politikalarını hızlı ve kolay bir şekilde uygulama olanağı tanır. Birkaç dakika veya saat içinde;

 • Kurallarınızı tasarlayın
 • Politikaları otomatikleştirin
 • Görünürlük kazanın

Bir çok next-generation güvenlik duvarı üreticileri ile entegre olarak çalışan Illumio, belirli segmentasyon politikalarındaki grup ve etiketleri hızlı ve kolay bir şekilde tanımlamanızı sağlar.

 1. Zaman Kaybı ve Hata Yapma Riski Olmayan Kuralların Sıralanması

Bazı mikrosegmentasyon platformları mikrosegmentasyon politikalarını uygulamak için birçok türde kural sunar: İzin Ver, Engelle, Geçersiz Kıl ve Reddet. Birden fazla kuralı destekledikleri için segmentasyon politikalarını uygularken kuralların sıralaması çok önemlidir. Doğru planlanamamış Kural sıralaması yanlış trafiği engellemenize neden olabilir. Illumio, hangi kuralların etkili olduğu konusunda hiçbir belirsizlik olmaması adına Micro Segmantosyon seviyesinde varsayılan olarak, tüm trafiği engellemenize olanak sağlar. Yalnızca Segmantosyan kuralları için yetkilendirilmiş trafiğin geçmesine izin verir.

 1. Fidye Yazılımlarını Sınırlayın

Illumio'nun Uygulama Sınırları, saldırıya uğramış bir iş yükünü veya uç noktayı hemen izole etme ve fidye yazılımının yayılmasını engelleme yeteneği sunar. Ayrıca, fidye yazılımların yayılmasında yaygın olarak kullanılan uzak masaüstü protokollerini (RDP) ve dosya paylaşım protokollerini (SMB gibi) hızlı ve kolay bir şekilde engeller.

 1. Güçlü Görselleştirme Haritaları

Illumio, gerçek zamanlı telemetri verileriyle sunduğu görselleştirme haritaları sayesinde ekiplere; kritik yolları anlama, anormal davranışları tespit etme, segmentasyon politikaları oluşturma ve segmentasyon kurallarını uygulamadan önce kuralları test etme yeteneği sunar.

 1. Hızlı ve Kolay Kurulum

İllumio ile segmentasyon politikalarını kurmak, modellemek ve test etmek çok daha kolaydır.

Politika Oluşturucusu, gerçek zamanlı trafiklere dayanarak otomatik olarak politika önerilerinde bulunabilir ve oluşturabilir. Ayrıca kuralları tasarlayan ekiplerle uygulayan ekipleri ayırabilirsiniz. Bu sayede; Tasarımcıların yazdığı kuralların üzerine yeni bir kural yazılmasını engelleyebilir, Kritik iş trafiğinin iletişimini durdurabilecek yanlış kural uygulanmasını önleyebilir ve gerekli durumlarda kural değişikliklerini bir önceki sürüme geri döndürebilirsiniz.

 1. Entegrasyonlar

İllumio, Kubernetes, Hashicorp, IBM, Appgate, Qualys, VMware vSphere, Ansible, ArcSight, AWS, Docker, Chef, Okta, RedHat, Microsoft Azure, Puppet, ServiceNow ve Splunk gibi geniş bir entegrasyon yelpazesini destekler.

 1. Uzmanlık

Forrester’ın, mikrosegmentasyonda bir lider olarak belirlediği Illumio, Dünya genelinde, her ölçekte ve her sektörde, ölçeklenebilir yapısıyla 500’den fazla firma ile çalışmaktadır.

 1. Ölçeklenebilirlik

llumio; bulutta, yerel veri merkezlerinde, uç noktalarda ve hibrit ortamlarda bulunan 700.000 iş yüküne kadar olan dağıtımlarda istisnai ölçeklenebilirlik sergilemektedir.

Detaylı bilgi ve taleplerinizi yanıtlayabilmemiz adına iletişim formumuzu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz.

deneme bonusu veren siteler
child sex